روز بین المللی مهاجران بر همه مهاجران مبارک باد

روز بین المللی مهاجران بر همه مهاجران مبارک باد

 

18 دسامبر (برابر با 28 آذر) روز جهانی مهاجران است. در چهارم دسامبر 2000، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با در نظر گرفتن تعداد کثیر و رو به رشد مهاجران در جهان، 18 دسامبر یا 28 آذر را روز  بین المللی مهاجران نامید.

در سال (1990) این مجمع مقاوله نامه بین المللی حمایت از حقوق تمامی کارگران مهاجر و اعضای خانواده آنها (قطعنامه 158/45) را به تصویب رساند و از کشورهای عضو و سازمان های بین دولتی و غیر دولتی  دعوت کرد این روز را از طریق اشاعه اطلاعات در مورد حقوق بشر و آزادی های بنیادین مهاجران و سهیم شدن در تجربیات و طراحی اقداماتی برای تضمین حمایت از آنها گرامی بدارند.

ما هم به سهم خود این روز مبارک و میمون را به تمامی مهاجران ایرانی دور از شهر و وطن خود تبریک می گوییم و ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای آنان در تمامی دوران زندگی، امید آن داریم تا در هر نقطه کشور و جهان که باشند دلشان برای سرزمین و کشورشان بتپد و هیچگاه خدمت به مردم و کشور فراموششان نشود.

 

شعبان آزادی کناری

www.shazadi.persianblog.ir

www.freidounkenariha.persianblog.ir

www.transment.persianblog.ir

www.shakerintranslation.com

/ 2 نظر / 23 بازدید
محسن خبازی کناری

سلام متشکرم از لطف شما راستی عکس قطار رو خاطرم نیست دیده باشم ولی یک عکس مربوط به سوار شدن در اتوبوس برای رفتن به عملیات والفجر ده بوده بهر حال اگه این عکس رو دارید و برام بفرستید ممنون میشم ایمیل رو هم خدمتتون دادم متشکرم