استقبال بی نظیر از برگزاری سومین کارگاه آموزشی راه های نگارش کارنامک (رزومه) و د

استقبال بی نظیر از برگزاری سومین کارگاه آموزشی راه های نگارش کارنامک (رزومه) و درخواست شغلی

 

سومین کارگاه آموزشی راه های نگارش کارنامک (رزومه) و درخواست شغلی همزمان با برگزاری سومین سمینار تخصصی کار و زندگی در کانادا، مالزی و استرالیا توسط شعبان آزادی کناری کارشناس عالی وزارت کار و امور اجتماعی برگزار شد و مورد استقبال بی نظیر شرکت کنندگان قرار گرفت.

این سمینار توسط موسسه کاریابی بین المللی کارسازان آریان پارس (KAP Services) از ساعت 9 الی 18 روز جمعه مورخ  25/10/1388 در مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش وزارت کار و امور اجتماعی برگزار شده بود.

 

در این سمینار که بیش از 300 نفر از متقاضیان کار در کشورهای استرالیا و کانادا حضور داشتند برگزاری این کارگاه به حدی برایشان جالب بود که شرکت کنندگان مکررآ خواستار اعطای وقت بیشتر برای ارائه شده و از مجری برگزاری این سمینار تقاضا نمودند که پاور پوینت محتوای این کارگاه را در اختیار آنان بگذارند و البته قول انجام این کار نیز از سوی مدیر عامل موسسه کارسازان آریان پارس به آنها داده شد و قرار شد محتوای این کارگاه در قالب یک بسته آموزشی و به صورت چاپی و بر روی لوح فشرده (سی دی) در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد.

 

خاطر نشان می سازد که کارنامک یا رزومه به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینه تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا شرکت‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعه آن در مورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند. برای موفقیت در کاریابی، معمولاً تهیه یک رزومه و درخواست شغلی مناسب اهمیت زیادی دارد. هدف از برگزاری این دوره این بود که شرکت کنندگان با نکات مهمی در زمینه ی تدوینیک رزومه ی خوب و درخواست شغلی و نمونه‌های آن به فارسی و انگلیسی آشنا شوند. به همین دلیل، در این دوره شرکت کنندگان با فراگیری تکنیک های نوشتن کارنامک و درخواست شغلی، بخت خود را برای استخدام و یا ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور افزایش دادند و با نمونه های عملی روزمه، CV و درخواست شغلی آشنا شدند.

برخیاز سرفصل‌های اینکارگاه عبارت بودند از: رزومه چیست؟ فرقرزومه باCV ،تعریفPortfolio، چگونه یکرزومهمناسب بنویسیم، روی نیازهای کارفرماتأکید کنید نه نیازهای خودتان، ابتدابرنامه‌ریزی کنید، قالب‌های رزومه،قسمت‌های اصلی رزومه، نکات مهم در تهیه رزومه،اشکالات عمده رزومه، آنچه که بایددرباره نوشتن یک رزومه بدانید و نکاتی در موردنوشتن رزومه و درخواست شغلیمؤثر.

/ 1 نظر / 35 بازدید
دیانا کیانمنش

سلام وبلاگ جالبی داری مطالب و لینکهاتم آموزنده بود خوشحال میشم یه سری هم به وبلاگم بزنی و ومنو از نظراتت بهره مند کنی همچنین با هم تبادل لینک داشته باشیم لینکهای خوبی هم در وبلاگم دارم یه سر به اونا هم بزن خیلی ممنون موفق باشین و سرفراز منتظرنظرتون هستم