آیا در مذاکره برای حقوق یک کارجوی زرنگ و موقعیت شناس هستید؟
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٥  

آیا در مذاکره برای حقوق یک کارجوی زرنگ و موقعیت شناس هستید؟ 

معمولاً دشوارترین مسئله برای کارجو برآمدن از پس سؤال هایی است که در مصاحبه استخدامی دربارة‌  مسائل مربوط به کارمزد مطرح می شود. گاه به علت حجب و حیا در هنگام صحبت در مورد پول،‌ بسیاری از افراد اولین پیشنهاد کارفرما را می پذیرند.
بعلاوه بسیاری از افراد در مورد مزایا مطلبی را عنوان نمی کنند در حالی که 45% از مسائل حقوقی و شغلی به آن بستگی دارد. و بعداً هنگامی که در آن مرکز به کار  مشغول می‌شوند، متوجه می‌شوند که مزایا و پاداشی کمتر از آنچه انتظار داشتند دریافت می کنند.
به درستی که بسیاری از مردم مزایا و حقوقی 10 تا 20 درصد کمتر از استحقاقشان دریافت می کنند. علت این امر آنست که در نشست و جلسه مربوط به استخدام به درستی حرف نزده‌اند و مسائل مربوط به حقوق و مزایا را در جهتی مثبت به میان نکشیدند.
کارجویان زرنگ در حالی به مصاحبه شغلی خود وارد می شوند که نقش خود را در بازار کار امروز می دانند. آنها کارشان را به درستی انجام می دهند زیرا قبلاً حقوق و مزایای کارفرمایان مختلف را با هم مقایسه کرده اند.
علاوه بر این، ایشان ارزش مزایا و پاداشهایی را که کارفرمایان به کارمندان خود ارائه می دهند را در زندگی درک کرده اند و در حالی به مصاحبه می‌روند که خود را برای جواب دادن به پرسشها و سؤالهای متعدد دربارة‌ حقوق ‌و مزایا آماده کرده اند.
آنها با  انبانی از دانسته ها به مصاحبه می روند و کافیست تا کارفرما پاسخ مناسبی برای مجهولات مربوط به نحوه حقوق برای ایشان داشته باشد تا حاضر به پذیرش پیشنهاد و قرارداد با کارفرما شوند.
در ذیل چند سؤال مهم که شما باید در مورد کارمزد و مزایا از کارفرما سؤال کنید، تهیه شده‌اند. به این ترتیب می توانید کارمزد خود را نسبت به مقدار اولیه پیشنهادی کارفرما افزایش دهید:

1.     چند مورد از مواردی را که هم شما و هم کارفرمای شما در این شرکت جذاب می‌بینید را به خاطر داشته باشید.

2.     دامنه مبلغ پرداختی برای این سمت چیست؟

3.     معمولاً چقدر حقوق برای افرادی با تواناییها و تخصص من پرداخت می کنید؟

4.     اغلب کارفرمایان سالیانه مقداری به حقوق اضافه می کنند. شما کی و چگونه این کار را انجام می دهید؟

5.     آیا شما هر نیمسال یا یک سال بر روی مقدار کارمزد تجدید نظر می کنید؟

6.     چه نوع مزایا و پاداش هایی را می دهید؟

7.     آیا مزایا و پاداش هایی می دهید که دیگر کارفرمایان نمی دهند؟

8.     شرکت چه برنامه‌ ریزی هایی برای تقسیم سود و محاسبه میزان حقوق کارکنان خود دارد؟

9.     بر طبق تحقیقات من دربارة‌ شرکت شما و شرکت های دیگر و مقایسه آنها با یکدیگر، حقوق و مزایایی که شما می دهید 15% کمتر از مقدار معمول در این شغل است. آیا دلیل خاصی برای این تفاوت وجود دارد؟

از پیشنهاد و مصاحبت با شما ممنون هستم. برای اینکه باید مطمئن شوم که تصمیم درستی می‌گیرم که برای شما و خودم سودمند باشم باید مدتی دربارة پیشنهاد شما فکر کنم و پس از 48 ساعت نظر نهایی خود را به اطلاع شما می‌رسانم.
در این مدت اگر سوال خاصی برایم پیش آمد حتما با شما تماس خواهم گرفت. باز هم از شما به خاطر وقتی که گذاشتید و موافقت تان تشکر می کنم.


کلمات کلیدی: تعیین حقوق ،مترجم