سرویس ترجمه برخط پارس از مرز 300 هزار تقاضا گذشت
ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱٥  

سرویس ترجمه برخط پارس از مرز 300 هزار تقاضا گذشت

 

سرویس ترجمه برخط پارس از مرز 300 هزار تقاضا گذشت

 

 ITIran -  مترجم پارس از سال 1376با همت کارشناسان ایرانى شرکت نرم افزارى مبنا به بازار ارائه شد. این برنامه حاصل پژوهشها و تحقیقات چند ساله کارشناسان و محققان این شرکت بود که نگارش اول آن در محیط داس ارائه شد. اولین نگارش این برنامه براى ترجمه جمله عمومى انگلیسى و بسیار محدود بود که در نگارشهاى بعدى این محدودیتها برطرف شد بطوریکه در حال حاضر این برنامه براى 38 زمینه تخصصى ارائه مى گردد.

 
توضیح مختصرى درباره بسته هاى مترجم پارس (تاریخچه نگارشهاى مختلف)
همانگونه که اشاره شد اولین نگارش مترجم پارس براى ترجمه جمله انگلیسى بود که بصورت محدود بوده و در محیط داس ارائه شد. در نگارشهاى بعدى کارشناسان شرکت درصدد ارائه نرم افزار هاى مترجم متون تخصصى بر آمدند که در ابتدا براى 18 رشته تخصصى این نرم افزار ارائه شد. اطلاعات گرد آورى شده همگى با کمک متخصصین هر رشته بدست آمد. در جمع آورى این اطلاعات سعى ما بر این بود که ایراداتى که در واژه نامه هاى موجود در بازار کتاب بود را در برنامه تصحیح کرده و به ارائه واژه هاى نو هم بپردازیم.
در حال حاضر این برنامه با 38 زمینه تخصصى آماده ارائه به بازار مى باشد. این برنامه در قالب مترجم عمومى، یک رشته، سه رشته ، پنج رشته، هفت رشته و 38 رشته تخصصى ارائه مى شود. از امکانات برنامه مى توان به ارائه دو فرهنگ واژگان (دیکشنرى) تخصصى انگلیسى به فارسى (21 زمینه تخصصى) و فارسى به انگلیسى (38 زمینه تخصصى( اشاره کرد.

 
ارائه خدمات پشتیبانى براى نرم افزار
ارائه پشتیبانى مناسب از برنامه هاى نرم افزارى یکى از ویژگیهائى است که به کاربران در انتخاب یک نرم افزار مى تواند کمک کند. یکى از افتخارات شرکت نرم افزارى مبنا ارائه این سرویس مناسب به کاربران نرم افزار مترجم پارس مى باشد.
در این راستا، شرکت علاوه بر امکان ارتقاى محصول با نگارش جدید با کمترین هزینه، این امکان را نیز فراهم آورده که در صورت خرابى CD یا دیسکت برنامه، براى بار اول بصورت رایگان آنها را براى کاربران تعویض کند. علاوه بر این تمامى کاربران این نرم افزار مى توانند بصورت رایگان و از طریق تلفن از راهنمائى مربوط به نصب و راه اندازى برنامه استفاده کنند. هرچند برنامه مترجم پارس بگونه اى طراحى شده است که در بیشتر موارد بدون هیچ مشکلى نصب شده و مورد استفاده قرار مى گیرد. در مواردى هم که مشکلات ناشى از استاندارد نبودن نوع ویندوز کاربر باعث بروز مشکلى در نصب برنامه شود، این شرکت از طریق تلفن یا در محل شرکت بصورت رایگان به کاربران راهنمائى هاى لازم را ارائه مى کند و از طریق تماس کاربر یا آدرس زیر:

آدرس پست الکترونیک بخش پشتیبانى:
Support@Mabnasoft.com
در زمینه ارتقاء محصولات هم ، کلیه کاربران مترجم پارس مى توانند از تخفیف 80 درصدى براى خرید بسته هاى جدید استفاده کنند. اگر ککاربرى هم بخواهد بسته خود را با بسته هاى دیگر تعویض کند، کافیست تفاوت قیمت را پرداخت کند و بسته را تعویض کند.

 
ارائه سرویس برخط و تعداد تقاضاها
سرویس ترجمه برخط پارس دو سال پیش بصورت آزمایش در سایت داخلى )‌اینترانت) شرکت ارائه شد و پس از طى چند ماه و رفع خطاهاى موجود، حدودا یک سال و نیم پیش بصورت آزمایشى در اینترنت قرار گرفت. این برنامه در این مدت توانسته پاسخگوى بیش از 300 هزار تقاضاى ارسال شده باشد. این برنامه بصورت 24 ساعته متون درخواستى کاربران را از انگلسى به فارسى ترجمه مى کند.


 
امکانات ارائه شده بر روى سایت مترجم پارس براى کاربران سایت
در سایت مترجم پارس علاوه بر ارائه سرویس رایگان ترجمه برخط، اطلاعات زیادى درباره شرکتها و موسسات و سایت هائى که بر روى سیستمهاى ترجمه ماشینى کار مى کنند نیز ارائه شده است. در ضمن کلیه بازدیدکنندگان سایت مى توانند بدون نیاز به ثبت نام، برنامه مترجم پارس اینترنتى را بارگزارى (دانلود) کرده و از آن استفاده کنند.
آدرس سایت : http://www.ParsTranslator.Net

فروش بسته هاى نرم افزار مترجم پارس
این بسته نرم افزار را علاوه بر اینکه مى توان از نمایندگیهاى این شرکت در ایران و سراسر جهان خریدارى کرد، مى توان از طریق سایت مترجم پارس، سفارش داد. پرداخت مبلغ خرید توسط کاربران داخلى از طریق سیستم بانکى یا سیستم پستى و براى کاربران خارج از کشور هم از طریق کارتهاى اعتبارى یا بانک ، قابل واریز مى باشد.

 
امکان ارائه این سرویس در سایتهاى وب سازمانها و شرکتها
گروه مترجم پارس علاوه بر ارائه این سرویس بر روى سایت رسمى این نرم افزار، امکان ارائه این سرویس براى کاربران سایتهاى دیگر را نیز فراهم آورده است. البته این سرویس فعلا بصورت آزمایشى و رایگان ارائه مى شود. براى ارائه این سرویس بر روى سایت کافیست تقاضا نامه اى را به همراه آدرس سایت خود براى گروه مترجم پارس (Pars@Mabnasoft.com )بفرستید. پس از هماهنگى لازم با بخش فنى، اطلاعات لازم جهت ارائه این سرویس براى شما ارسال خواهد شد.

 
سازمانها و سایتهائى که از این سرویس ترجمه استفاده مى کنند
سازمانها و سایتهاى زیر این سرویس را در سایت خود ارائه مى کنند:

شبکه رشد (آموزش و پرورش) اینترنت و اینترانت
دانشگاه تربیت مدرس - اینترنت
تعدادى از شرکتهاى سرویس دهنده اینترنت (بامداد کامپیوتر و هور آنلاین و... ) تعدادى از سایتهاى شخصى - اینترنت
با جستجوى کلمه "مترجم پارس" توسط یکى از موتورهاى جستجو، مى توانید تعدادزیادى از اینگونه سایتها را ببینید که این سرویس را بر روى سایت خود ارائه داده اند.

پروژه هاى آینده
یکى از کارهائى که در آینده نه چندان دور انجام خواهیم داد، ارائه سرویس ترجمه سایتهاى اینترنتى است. مشابه این سرویس سالهاست که براى زبانهاى دیگر ارائه شده است و این براى اولین بار خواهد بود که سرویس ترجمه سایت براى زبان فارسى ارائه مى شود. امید داریم که با ارائه این سرویس گامى در راه توسعه دانش به فارسى زبانان برداریم. چرا که بسیارى از منابع ارزشمند موجود بر روى اینترنت به زبان انگلیسى ارائه شده اند و با ارائه این سرویس مى تواند مورد استفاده کاربران فارسى زبان هم قرار گیرد.
علاوه بر این نگارش اولیه مترجم چند زبانه براى زبانهائى چون آلمانى، اسپانیائى، فرانسوى و تعداد دیگرى از زبانهاى رایج در اینترنت نیز بصورت آزمایشى در سایت مترجم پارس قرار گرفته است و امکان ارزیابى آن از طریق اینترنت نیز وجود دارد. در آینده نیز برنامه اصلى مترجم چند زبانه ارائه خواهد شد.

 

نرم افزار متـــــــــرجم پــــارس
با این نرم افزار می توانید بدون محدودیت متن های عمومی و مربوط به 38 رشته تخصصی را به فارسی ترجمه کنید.
بس از نصب نرم افزار روی کامپیوترتان متن انگلیسی انتخابی شما به صورت تایپ،‌ کپی و یا مطالب اینترنتی وارد برنامه و بعد از چند دقیقه به فارسی تبدیل می شود.
قیمت بسته های پارس به شرح زیر است :

75,000
 (ریال)
دیکشنری پارس - تخصصی

125,000
 (ریال)
مترجم عمومی

450,000
(ریال)
مترجم تخصصی-یک رشته

850,000
 (ریال)
مترجم تخصصی-سه رشته

950,000)
ریال(

مترجم تخصصی-پنج رشته

1,150,000
(ریال)
مترجم تخصصی-هفت رشته

2,650,000
(ریال)
مترجم تخصصی-38رشته

جهت خرید یا اطلاعات بیشتر در مورد امکانات نرم افزار مترجم پارس می توانید با شماره‌های:
8282661-0935
-7170801-0912  تماس گرفته و یا اینکه با نمایندگی های فروش در سراسر ایران تماس بگیرید.

 

 


کلمات کلیدی: نرم افزار ،مترجم پارس