برگزاری دومین کارگاه آموزشی را‌ه‌های نگارش رزومه و درخواست شغلی
ساعت ٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢٢  

برگزاری دومین کارگاه آموزشی را‌ه‌های نگارش رزومه و درخواست شغلی

 

دومین کارگاه آموزشی راه‌های نگارش رزومه (کارنامک) و درخواست شغلی توسط شعبان آزادی کناری مترجم و کارشناس عالی وزارت کار و امور اجتماعی روز شنبه 21 آذر ماه 1388 در مرکز آموزش علمی کاربردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در کوار برگزار شد.

کارنامک یا رزومه به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینه تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا شرکت‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعه آن در مورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند. برای موفقیت در کاریابی، معمولاً تهیه یک رزومه و درخواست شغلی مناسب اهمیت زیادی دارد. هدف از برگزاری این دوره این بود که شرکت کنندگان با نکات مهمی در زمینه ی تدوین یک رزومه ی خوب و درخواست شغلی و نمونه‌های آن به فارسی و انگلیسی آشنا شوند. به همین دلیل، در این دوره شرکت کنندگان با فراگیری تکنیک های نوشتن کارنامک و درخواست شغلی، بخت خود را برای استخدام و یا ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور افزایش دادند. در پایان این دوره شرکت کنندگان با ارائه نمونه عملی رزومه خود، آن را به نقد حاضرین گذاشتند و تلاش نمودند نقاط ضعف نگارش آن را برطرف نمایند. 

برخی از سرفصل‌های این کارگاه عبارت بودند از: رزومه چیست؟، فرق رزومه باCV ، تعریفPortfolio، چگونه یک رزومه مناسب بنویسیم، روی نیازهای کارفرما تأکید کنید نه نیازهای خودتان، ابتدا برنامه‌ریزی کنید، قالب‌های رزومه، قسمت‌های اصلی رزومه، نکات مهم در تهیه رزومه، اشکالات عمده رزومه، آنچه که باید درباره نوشتن یک رزومه بدانید و نکاتی در مورد نوشتن رزومه مؤثر.

سازمان های علاقه مندان برای برگزاری کارگاه های آتی می‌توانند با شماره تلفن‌ 64492468 و همراه 09121306179 و یا رایانامه shakerin2003@yahoo.com تماس بگیرند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ www.transment.persianblog.ir مراجعه نمایند.